Transfer domeny internetowej

Jak wykonać transfer domeny?

W celu wykonania transferu domeny internetowej do innego operatora konieczne jest uzyskanie kodu authinfo od obecnego rejestratora. Zazwyczaj wiąże się to ze złożeniem wniosku o wydanie kodu authinfo w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy operator ma obowiązek wydać taki kod w ciągu 7 dni roboczych. 

Domenę najlepiej transferować w okresie jej aktywności, czyli w okresie ważnego abonamentu rocznego.  Trzeba pamiętać, że domena może mieć włączoną blokadę transferu. Można to sprawdzić w danych whois  https://www.whois.com/whois/  W takim przypadku konieczne jest napisanie prośby o zwolnienie domeny do transferu u obecnego rejestratora.

Jeśli nie ma przeszkód formalnych do transferu domeny składamy zamówienie na transfer domeny u docelowego rejestratora. Transfer domen polskich jest darmowy natomiast domeny globalne wymagają opłaty, która odnawia domenę na kolejny rok abonamentowy. 

Możesz udostępnić nasz artykuł używając poniższych przycisków.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ⓒ 2021 - All Rights Are Reserved - NAWNET.PL

Nawnet.pl Jest Marką Firmy FRANMAK Marcin Kowalik, Ul. Barwinek 1/66, 25-150 Kielce NIP: 657-253-94-99, Regon: 381945283